/

Kontakt fritidshem

Kontaktuppgifter till våra olika fritidshem.

Telefon expedition: 0150-48 82 08
Mejl: bie-skola@katrineholm.se
Besök: Kurortsvägen 1 Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Kurortsvägen 1, 641 96 Katrineholm

Telefonnummer till avdelningen

Rektor

Angelica Ankarstrand
Telefon: 0150-576 20
Mejl: angelica.ankarstrand@katrineholm.se

Telefon: 0150-48 88 74
Mejl: bjorkviks-skola@katrineholm.se
Besök: Åsättersvägen 6
Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Åsättersvägen 6, 641 63 Björkvik

Telefonnummer till avdelningen

T.f. rektor

Annelie Rundblad
Telefon: 0150-573 20
Mejl: annelie.Rundblad@katrineholm.se

Telefon: 0150-573 61 eller 0150-48 46 98
Mejl: forssjo-skola@katrineholm.se
Besök: Svanvägen 6 Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Svanvägen 6, 641 93 Katrineholm

Telefonnummer till avdelningen

Tf rektor

Paulin Axtelius Palm
Telefon: 0150-57293
Mejl: paulin.axtelius@katrineholm.se

Telefon: 0150-48 82 08
Mejl: julita-skola@katrineholm.se
Besök: Skolvägen 3 Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Skolvägen 3, 643 60 Julita

Telefonnummer till avdelningen

Räven: 0150-48 82 94

Rektor

Angelica Ankarstrand
Telefon: 0150-576 20
Mejl: angelica.ankarstrand@katrineholm.se

Telefon: 0150-573 19
Mejl: nyhemsskolan@katrineholm.se
Besök: Bokvägen 3 Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Bokvägen 3, 641 52 Katrineholm 

Telefonnummer till avdelningarna

Rektor

Hanna Olsson (rektor)
Telefon: 0150-573 24
Mejl: hanna.olsson@katrineholm.se

Annelie Rundblad (biträdande rektor)
Telefon: 0150-573 20
Mejl: annelie.rundblad@katrineholm.se

Telefon: 0150-573 64
Mejl: sandbacksskolan@katrineholm.se
Besök: Fortunagatan 15 Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Fortunagatan 15, 641 33 Katrineholm

Telefonnummer till avdelningarna

Rektor

Sara Aldrin (rektor)
Telefon: 0150-573 58
Mejl: Sara.Aldrin@katrineholm.se

Mikael Brolin (biträdande rektor)
Telefon: 0150-572 12
Mejl: mikael.brolin@katrineholm.se

Telefon: 0150-572 73
Mejl: skogsborgsskolan@katrineholm.se
Besök: Dalagatan Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Dalagatan, 641 36 Katrineholm

Telefonnummer till avdelningarna

Rektor

Helena Boman
Telefon: 0150-573 76
Mejl: helena.boman@katrineholm.se

Jessica Claesson (biträdande rektor)
Telefon: 0150-572 32
Mejl: Jessica.Claesson@katrineholm.se

Telefon: 0150-48 88 00
Mejl: skoldinge-skola@katrineholm.se
Besök: Kantorp Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Kantorp, 640 24 Sköldinge

Telefonnummer till avdelningen

Rektor

Ann Frykman Wall
Telefon: 0150-573 96
Mejl: ann.frykmanwall@katrineholm.se

Telefon: 0150-576 05
Besök: Kunskapsvägen 11 A
Postadress: Kunskapsvägen 11 A, 641 46 Katrineholm

Telefonnummer till avdelningarna

Rektor

Ida Peterzén
Telefon: 0150-573 88
Mejl: ida.peterzen2@katrineholm.se

Telefon: 0150-48 88 06
Mejl: strangsjo-skola@katrineholm.se
Besök: Skolvägen 2 Länk till annan webbplats.
Postadress: Skolvägen 2, 641 92 Katrineholm

Telefonnummer till avdelningen

Rektor

Paulin Axtelius
Telefon: 0150-573 59
Mejl: Paulin.Axtelius@katrineholm.se

Telefon: 0150-48 88 00
Mejl: valla-skola@katrineholm.se
Besök: Oppundavägen Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Postadress: Oppundavägen, 641 61 Valla

Telefonnummer till avdelningen

Biträdande rektor

Petra Jansson
Telefon: 0150-573 94
Mejl: petra.jansson@katrineholm.se